جمعه, ۲۶ دی ۱۳۹۹

پایان هفدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک
سردبیر | ۰۷ مرداد ۱۳۹۷

پایان هفدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک


رونمایی از سیستم خودکار تعیین نرخ حمل بار جاده ای توسط استارت آپ باروان یکی از طرح های برگزیده دوره هفدهم، رونمایی از «سیستم خودکار تعیین نرخ حمل بار جاده ای» بر بستر وب است که توسط استارت آپ باروان ارائه گردید. شایان ذکر است، باروان به عنوان جامعترین سامانه هوشمند مدیریت تخصصی حمل بار صنایع برتر کشور در حال حاضر بصورت وب اپلیکیشن بر دامنه www.bar1.ir قابل دسترس بوده و بزودی در قالب اپلیکیشن اندروید نیز قابل استفاده است. هوشمندسازی سیستم حمل‌ و نقل جاده‌ای کالا، قیمت دهی منصفانه و علمی، مدیریت آنلاین و یکپارچه ارتباط میان صاحبان کالا و رانندگان، سهولت استفاده و کیفیت خدمات از جمله ویژگیهای باروان است.
دکتر محمدرضا شمس معاونت پشتیبانی فنی استارت آپ باروان، ضمن ارائه سخنرانی در این کنفرانس، افزود: این سیستم خودکار حاصل ساعت­ها کار کارشناسی متخصصین باروان در داخل و خارج کشور، در حوزه بررسی شیوه علمی قیمت­گذاری حمل بار در ایران است که برای اولین بار ارائه می­گردد.
این متخصص BIG-DATA  و هوشمندی سیستم­ها، با اشاره به مسائل حوزه حمل و نقل کشور بیان داشت: حمل بار به صورت زمینی، امروزه به یکی از مهم­ترین و زیربنایی­ترین حوزه­های پیشرفت اقتصادی هر کشور تبدیل شده است و در نتیجه هوشمندسازی این حوزه، کمک شایانی به پیشرفت و اعتلای کشور خواهد نمود. دکتر نوید خشاوی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی فلوریدا و مشاور فنی باروان نیز بیان داشت: مطالعات و دستاوردهای زیادی در زمینه هوشمندسازی حوزه حمل و نقل در کشور انجام شده است اما شکل رایج تعیین نرخ حمل بار هنوز به صورت دستی و توافقی است. از این رو «سیستم علمی خودکار تعیین نرخ حمل بار زمینی» طراحی و در کنفرانس ارائه شد. بدین منظور، تعیین قیمت از دو جنبه متفاوت بررسی می­گردد، ابتدا فاکتورهای تاثیرگذار در تعیین نرخ بررسی شده و بر مبنای آن روشی برای محاسبه سود و هزینه رانندگان و صاحبان وسایل نقلیه حمل بار ارائه می­شود و سپس روشی برای محاسبه خودکار نرخ حمل بر مبنای مدل رگرسیون سه درجه­ای فارغ از مبنای تن بر کیلومتر پیشنهاد می­شود. دکتر محمدرضا شمس هدف مجموعه تخصصی باروان را تحول و توسعه حمل و نقل کشور بر بستر دانش عنوان و تصریح کرد: باروان سامانه تخصصی هوشمند حمل بار است که با بهره­گیری از فناوری­های اطلاعات و ارتباطات و با زیربنای علمی و فنی مجموعه ایجاد شده است و اثر خوبی در حل معضلات صنایع برتر و بنگاه­های اقتصادی معتبر در حمل و نقل جاده­ای خواهد داشت.
دکتر صابر فاضل، مؤسس و مدیر عامل مجموعه پیشرو باروان نیز ابراز امیدواری کرد: استفاده از این سیستم سبب شفافیت در تعیین نرخ حمل بار در کشور گردد، به این ترتیب که رانندگان و صاحبان بار به سادگی از نرخ حمل بار اطلاع یافته و علاوه بر آن می­توانند به صرفه بودن حمل بار را طبق نیازهای خود مدیریت کنند.
فاضل در پاسخ به این سوال که باروان چه تأثیراتی بر جامعه، اقتصاد، محیط زیست و ... خواهد گذاشت گفت: ورود سامانه باروان به حوزه حمل و نقل جاده ای کالا در کشور بتدریج سبب سالم سازی اقتصاد حمل و نقل، کاهش قاچاق ترانزیتی کالا، هوشمندسازی و مدرن شدن سیستم حمل و نقل جاده ای کالا، کاهش تردد بی ثمر ناوگان حمل و نقل کالا و به تبع کاهش آلودگی محیط زیست، افزایش بهروری سیستم حمل و نقل و فراهم آوری ارزش افزوده بالا برای اقتصاد کشور می­گردد. وی در پایان با اشاره به چالش­های موجود در این مسیر افزود: آروزی بزرگ ما این است که باروان، قدمی هر چند کوچک در راستای تعالی اقتصادی، اجتماعی و علمی کشور باشد. گفتنی است هفدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک در روزهای ۲۹-۳۰ بهمن ۱۳۹۶ با هدف رشد و توسعه صنعت حمل و نقل کشور برگزار شد و در پایان آن از پژوهشگران برتر این حوزه تقدیر به عمل آمد.

ارسال دیدگاهدیدگاه های ارسال شده

هنوز دیدگاهی برای این پست ارسال نشده است